Genelİlginç Sözler

Siber güvenlik Sözleri

Siber güvenlik, bir bilgisayar ağının veya İnternetin güvenlik sistemidir. Temel olarak siber uzaydaki verilerin, bilgilerin, programların ve ağların korunması ve güvenliğidir. Diğer bir deyişle dijital dünyanın siber suçlardan korunmasıdır. ‘Siber suç’ terimi, siber ve suçtan türetilmiştir; bu nedenle internet destekli bir suçtur. Buna bilgisayar korsanları, hizmet reddi saldırıları, virüs yayma ve casus yazılım dahildir. Siber güvenlik hakkında düşünürken, bir dizi faktörü göz önünde bulundurmak gerekir. Bu faktörler arasında güvenlik önlemleri, güvenlik araçları, eğitim ve önleme çabaları yer alır. Ayrıca, dijital dünyanın korunması, devlet kurumlarının yaptırım önlemlerini gerektirir.

Her şeyden önce, siber güvenlik her yerdedir. Günümüzde hemen hemen her bilgisayarda bir tür siber koruma vardır. Bu nedenle, geçerli bir parola olmadan bir bilgisayara erişmek zordur, bu da yetkisiz kullanıcıların sisteme erişmesini engeller. Ayrıca, kötü amaçlı yazılımdan koruma programları, bilgisayarları virüslerden ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerinden korumak için her zaman etkinleştirilir. Halk kütüphanelerindeki veya okullardaki bilgisayarlarda çalışırken bile, kullanıcıların hesaplarına erişmek için geçerli bir oturum açma bilgileri olmalıdır. Tüm bunlar, bilgisayar korsanlarının fark edilmeden bir bilgisayar sistemine erişmesini çok zorlaştırıyor.

Siber Güvenlik Sözleri hepimiz gibi eve kilitlenmiş ve sosyal olarak mesafeli olan John Opdenakker , “En iyi #infosec alıntınız nedir?” sorusunu sormak için Twitter’a gitti. Göreceğiniz gibi bu, kısmen ciddi ve kısmen komik olan 189’dan fazla yorumla ilginç bir tartışmayı ateşledi ve son derece bağlantılı ve siber güvensiz dünyamızda InfoSec’in önemini pekiştirirken, bize çok ihtiyaç duyulan bir dikkat dağıtma sağladı.

Siber Güvenlik Sözleri Ciddi

1- “John Chambers’ın ünlü bir şekilde dediği gibi, ‘Yalnızca iki tür kuruluş vardır: Saldırıya uğrayanlar ve henüz bunu bilmeyenler!’”

2- “Mesele olup olmadığı değil, ne zaman olduğudur.”

3- “Güvenlik satın aldığınız bir şey değil, yaptığınız bir şeydir ve bunu doğru yapmak için yetenekli insanlar gerekir.”

3- “Akıllıysa savunmasızdır.”

4- “İtibar kazanmak 20 yıl alır ve onu mahvetmek birkaç dakikalık bir siber olay alır.”

5- “Güvenlik cıvatalı değil yerleşik olmalıdır.”

6- “Güvenliği karşılayamıyorsanız, bir ihlali de göze alamazsınız.”

7- “İnsanlar, en zayıf halka.”

Siber Güvenlik Sözleri Esprili

1- “Hacklenme konusunda endişelenmemeliyiz, bu yasa dışı.”

2- “Bu bir hata değil, bir özelliktir.”

3- “Son teslim tarihi olan bir geliştiriciyi asla hafife almayın.”

4- “Cam kapıya 100 dolarlık kilit koymayın.”

5- “En güvenli bilgisayar, kapalı olan bilgisayardır.”

6- “Düşündüğünden daha kötü.”

7- “Yabancı köpekleri evcilleştirme.” Başka bir deyişle, doğru gelmiyorsa üzerine tıklamayın.

8- “Dans eden domuzlar ve güvenlik arasındaki seçim göz önüne alındığında, kullanıcılar her seferinde dans eden domuzları seçecektir.”

9- “Infosec: Birkaç. Gururlu. Paranoyak.

10- “Bir adama 0 gün verin, bir günlüğüne erişime sahip olsun, bir adama kimlik avını öğretin ve ömür boyu erişime sahip olsun.” Ve belki de son sözü Mike Thompson @AppSecBloke alır (neredeyse 10 yıl önce ilk yayınlandığı zamanki kadar zamanında): Siber güvenlik ile ilgili sözler

HackerlarBir s….t vermeyin

Wellington Projenizin kapsamı hakkında

Üçüncü bir tarafça yönetilir• Eski bir sistemdir• “Yama yapmak için çok kritik”Kesinti pencereleriniz hakkında• Bütçeniz hakkındaHer zaman böyle yaptın• Canlı Yayın Tarihiniz Hakkında• Sadece bir pilot/konsept kanıtı• Gizlilik Anlaşmaları HakkındaSözleşmede bir gereklilik değildi• Dahili bir sistemdirDeğiştirmek gerçekten zor• Değiştirilmek üzereNasıl fx yapacağından emin değilsin• Bulutta işlenir• Risk Kaydı girişiniz hakkında• Satıcı bu konf gurasyonunu desteklemiyorBu geçici bir çözüm[Buraya standart ekleyin] uyumludurDiskte şifrelenir• Maliyet yoksuniyeti birikmiyor] “Başka hiç kimse bunu çözemez”Riski açıklayamazsın”İş”• Başka öncelikleriniz varYetkinliğe olan inancınız hakkındaDahili kullanıcılarınız• İş iustif katyonunuz yokYatırımda Retum’u gösteremezsinizBu riskle sözleşme yaptın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu